تاریخ  تاریخ : ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۴
تعداد بازدید  تعداد بازدید : 442 مرتبه

ابر سیاه تاریک اندیشی، بت پرستی، فرهنگ و آیین های غلط اجتماعی، رسوم و آداب و هنر منحرف و آلودگی های اخلاقی و اجتماعی جهان را به ظلمت کده ای بزرگ تبدیل کرده و انسان گرفتار زمان را به سقوط در درّه ی ابتذال کشانده بود. بهره گیری ناشایست اخلاقی از زنان، محرومیت زنان از سواد و ارث، ازدواج های تحمیلی و ستم گری در تمام صحنه های اجتماعی و سیاسی بر مناسبات انسانی آن روز حاکم بود. و تاریک کده ی وحشت زای جهان انتظار تابش آفتابِ خورشیدِ پیامبر دیگری را می کشید و غار «حرا» جایگاه آن خورشید به سجده نشسته بود.
خداوند کشتی نجات انسان از دریای توفانی هلاکت، و مشعل فروزان هدایت و عصاره ی تمامی فضایل پیامبران، حضرت محمد صلی الله علیه و آله و سلم را برای نجات انسان در طول تاریخِ آینده اش به عنوان آخرین پیامبر برگزیده مبعوث کرد. جبرئیل ، از عرش الهی، با بارقه ی نور نبوت، بر محمد صلی الله علیه و آله و سلم فرود آمد و علوم الهی را برای او که تا آن زمان سواد نیاموخته و «اُمّی» بود، هدیه آورد.
« اقْرَأْ بِاسْمِ رَبِّکَ الَّذِی خَلَقَ ﴿۱﴾ خَلَقَ الْإِنسَانَ مِنْ عَلَقٍ ﴿۲﴾ اقْرَأْ وَرَبُّکَ الْأَکْرَمُ ﴿۳﴾ الَّذِی عَلَّمَ بِالْقَلَمِ ﴿۴﴾ »
(سوره ۹۶ : العلق – جزء ۳۰)
با تولد اسلام تاریخ پر ماجرای انسان در بستری نو قرار گرفت و انسانِ دربند رهایی یافت تا از  تاریکی ها به سوی نور سعادت هجرت کند و تغییری بنیادین در همه ی ابعاد حیات انسان ایجاد شود.
(منبع : سیمای تاریخ اسلام / آیت الله صفایی بوشهری حفظه الله)

عید سعید مبعث حضرت محمد (صلی الله علیه و آله و سلم)
بر فرزند ایشان ، مهدی فاطمه (علیهما السلام) و تمام مسلمانان جهان گرامی باد.

برگرفته از پایگاه اطلاع رسانی کانون علمی فرهنگی ثقلین

دیدگاه ها
دیدگاه شما
ایمیل شما در نظر منتشر نخواهد شد